Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyLG začne svůj nový tablet G Pad 8.3 se systémem Android prodávat...

LG začne svůj nový tablet G Pad 8.3 se systémem Android prodávat 14. října

Nový tablet používá systém Android, má jemný displej a výkonný procesor Snapdragon 600. Na korejském trhu bude dostupný už příští pondělí. Do konce roku se prodej rozšíří do dalších 30 zemí. Informaci publikoval technologický web AndroidCentral.

LG to už dříve s tablety zkoušelo, ale moc velký úspěch nezaznamenalo a tak se zdá, že G Pad 8.3 je jeho poslední šancí, jak se výrazněji v lukrativním segmentu, který generuje vysoké zisky, prosadit.

Nový G Pad 8.3 používá jako základ čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 600 s taktem 1,7 GHz. Jak už název napovídá, čelní části vévodí 8,3palcový displej s rozlišením 1920 × 1200 bodů (jemnost 273 ppi). Paměť RAM byla použita v kapacitě 2 GB.

K dispozici je dále fotoaparát s rozlišením pět megapixelů a 16 GB uživatelského prostoru. LG sáhlo také po operačním systému Android ve verzi 4.2.2 Jelly Bean, který je obohacený o proprietární grafickou nadstavbu s užitečnými funkcemi QPair, QMemo a KnockON.

Cena nového tabletu je stanovena na 515 dolarů, v přepočtu 9700 korun.

LG-G-PAD-8.3Zdroj: AndroidCentral

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře