Úterý, 16 dubna, 2024
DomůNovinkyLG vyrobilo nejjemnější displej pro smartphony na světě, má rozlišení 2560 ×...

LG vyrobilo nejjemnější displej pro smartphony na světě, má rozlišení 2560 × 1440 px

Ve smartphonech se již brzy začnou ve větší míře objevovat dotykové displeje, které budou mít vyšší rozlišení než klasické Full HD. Potvrzuje to oznámení LG, které se chlubí, že vyvinulo první QHD dotykový panel s rozlišením 2560 × 1440 obrazových bodů.

Nový QHD (ne qHD) displej má úhlopříčku 5,5 palce a je tlustý pouze 1,21 milimetru. Po celém obvodu ho obepíná hodně tenký rámeček (1,2 mm).

V porovnání s 5,2palcovou obrazovkou, kterou korejský výrobce použil o top modelu G2, je nový panel o 12 procent užší a může se také pochlubit výbornou světelností 430 nitů.

Hustota je extrémních 538 pixelů na palec (ppi).

LG v tiskové zprávě také upozorňuje, že nová obrazovka nabídne výborné pozorovací úhly a vysoké rozlišení uživatelé ocení při přehrávání videa, webových stránek nebo dokumentů.

lgd_qhd_panelZdroj: AndroidCentral

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

  1. Tak uvidíme, jestli to vůbec uvidíme, ale krok správným směrem a za pár let si to koupíme za hubičku .. Dobrá práce LG..

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře