Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůRecenzeCall Blocker: Dobrý den, máte zájem o…STOP!

Call Blocker: Dobrý den, máte zájem o…STOP!

V dnešním světě plném telekomunikačních technologií a sociálních sítí, je opravdu obtížné zůstat alespoň trochu v anonymitě a věnovat svou pozornost a energii pouze lidem nebo věcem, které to vyžadují. Protože jde ale doba neustále dopředu, objevují se prostředky, které tyto problémy eliminují nebo alespoň zabraňují jejich účelu.  

Ony problémy, o kterých se tady bavíme, jsou nevyžádané telefonáty. Od institucí a firem, se kterými jste nikdy neměli co dočinění a stejně si vás o váš drahocenný čas dovolí obírat. Rádoby férové nabídky od operátorů, kdy vás oslovují věrným zákazníkem a na důkaz toho, že si váží vaši loajality vám dají nabídku, ze které se nakonec vyklube podvod.

Můžete s nimi bojovat a zkusit si obhájit svoje před soudem,  ale i průměrný korporátní právník by byl schopen z toho operátora vysekat a z vás udělat hlupáka. A v neposlední řadě jsou tady telefonáty od lidí, se kterými se nechcete bavit nebo si s nimi zkrátka nemáte co říct.  Všichni tito lidé si uždibují střípky vašeho času a zkouší vaše nervy. Ale to se dá změnit. 

Call blocker

Jelikož se jedná o aplikaci, která by se dala charakterizovat jako „s velkou mocí přichází i velká zodpovědnost“, po spuštění se před vámi objeví pěkně obsáhlý seznam licenčních podmínek. Je samozřejmě na vás, zda si je přečtete. Po jejich potvrzení se už aplikace zobrazí v plné svoji kráse.

Blokování nežádoucích hovorů funguje za pomocí blacklistu, whitelistu a vašeho seznamu kontaktů. Do blacklistu si přidáváte kontakty, u kterých nestojíte o to, aby vás obtěžovaly, zatímco do whitelistu si můžete uložit kontakty, u kterých máte zase naopak zájem, aby vás zastihly. V nastavení můžete tyto tři seznamy kombinovat a tak třeba docílit i toho, že se vám nikdo nedovolá, kromě kontaktů ve vašem telefonu.

Dostanete také možnost zvolit, jakým stylem bude hovor odmítnut. Zdali přijmutím hovoru a následným položením (nebo přesměrováním do hlasové schrány) nebo ukončit hovor s tím, že jste nedostupný. Můžete si také nastavit, že budete chtít zaslat automatickou zprávu volajícímu, jež se vám pokoušel dovolat. Zprávu budete moct vytvořit vy sami nebo si vybrat některou ze šablon. Pokud máte nějakého tajného „ctitele“, který vás pouze prozvání, i na takové lidi jde aplikace nastavit tak, aby byli přesunuti do blacklistu. To, jestli budete chtít být o jednotlivých hovorech informování v notifikacích nebo ne, je také na vás.

U blokací sms zpráv je princip stejný. Akorát počet pravidel, dle kterých můžete jednotlivé zprávy blokovat, méně obsáhlý. Nabídne vám blokaci zpráv od lidí z blacklistu a blokaci všech zpráv od všech čísel. U zpráv je také možnost, stejně jako u hovorů, si nastavit způsob informování o nevyžádaných sms zprávách. Také si zvolit, aby se vám vždy v 17 hodin nevyžádané zprávy, které jste ten den obdržely, připomněly.

Kromě kontroly nad zprávami a telefonáty vám aplikace také nabídne si zálohovat kontakty. Postačí, abyste si vytvořili NQ účet a následně odeslal své kontakty na server. S tímto účtem můžete také pracovat v budoucnu. Například, když nebudete mít u sebe zrovna daný kontakt, přihlásíte se na váš NQ účet a kontakt si stáhnete. Díky této funkci máte online telefonní seznam a zároveň seznam vašich kontaktů.

Pokud byste se obávali o vaše záznamy, které by byly důkazem, že jste byli s někým v kontaktu, ať už textovém nebo telefonním, můžete je  prostřednictvím aplikace všechny smazat.

Aplikace také disponuje funkcí, díky níž vytvoříte jeden nebo více falešných soukromých prostorů. To vás ochrání v případě, že někdo bude chtít získat vaše heslo a podívat se na obsah vašeho soukromého prostoru. Veškeré informace, které tam budou, budou falešné a dotyčný bude žít v domnění, že jsou pravé.

Aplikace může být dobrý sluha, ale velmi snadno se z něj stane špatný pán. Proto zvažte rizika spojené s jejím používáním. I když je pravdou, že pokud by se dělo něco opravdu důležitého, určitě byste o tom byli uvědoměni i jinou cestou, než pouze tou telefonickou.

Jinak firma NQ Mobile Security se zabývá vývojem i dalších bezpečnostních aplikací jako je například NQ Mobile Vault – skrytí kontaktů, obrázků, Facebook zpráv a dalších. Berte to jako tip pro majitele žárlivých přítelkyní.

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Call blocker/“/]

[appbox googleplay id=com.netqin.mm ]

Patrik Neto
Patrik Neto
Redaktor, který se zaměřuje na aplikace a hry především na platformě Android. Taktéž fanoušek informačních technologií obecně.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře