Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyLG V10 oživuje pět let starý koncept Samsungu, má dva čelní displeje...

LG V10 oživuje pět let starý koncept Samsungu, má dva čelní displeje a dvě selfie kamerky

Začátkem měsíce září nám známý zdroj @evleaks přinesl informace a první fotky chystaného a dosud oficiálně nepředstaveného mobilního telefonu od LG. Novinka, která se bude pravděpodobně jmenovat LG V10 (dle loga na zadní straně telefonu), by měla mít dva displeje. Sekundární displej však nebude, po vzoru Samsungu Galaxy Edge, umístěný na boční straně, ale bude přímo nad displejem hlavním.

LG se tak snaží oživit koncept dvou displejů, se kterým přišel opět Samsung již před dlouhými pěti lety na modelu Samsung Continuum. Ve své době se jednalo o unikátní telefon, spadající do právě vznikající modelové řady Galaxy. Kromě chybějícího (a dnes pro Samsung nepostradatelného) HW tlačítka byly totiž přítomny dva displeje. Primární byl 3,4 palce velký, s rozlišením 800 × 480 pixelů. Pod ním se nacházely čtyři SW tlačítka (Seznam aplikací, Domů, Zpět a Hledat) a teprve ve spodní části přední strany telefonu byl onen sekundární, menší, displej, zvaný Ticker. Ten zobrazoval čas, počasí, vybrané zprávy a RSS kanály a také informace o zmeškaných voláních, přijatých SMS či e-mailech, a další notifikace.

Jakým způsobem uchopí tento systém sekundárního displeje samotné LG, to je prozatím ve hvězdách. Z uniklých fotografií lze však usuzovat, že zřejmě obdobným způsobem, který fungoval na Continuu. Tedy formou notifikací a zkratek k nejoblíbenějším aplikacím.

LG V10

Díky Čínskému telekomunikačnímu úřadu známe již dnes téměř kompletní specifikaci chystaného LG V10. Hlavní displej by měl mít 5,7 palců s QHD rozlišením (2560 × 1440 pixelů). Samotný telefon by pak měl pohánět, stejně jako u LG G4, šestijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 808, kterému budou sekundovat 3 GB RAM. K dalším parametrům se řadí 16megapixelový hlavní fotoaparát, 5megapixelový přední a čtečka otisků prstů. Ta bude spolu s dalšími ovládacími tlačítky umístěna na zádech telefonu.

LG V10

LG V10 by mohl být oficiálně oznámen již prvního října na akci v New Yorku.

Co myslíte, uchytí se takto uspořádané displeje, nebo védesítka zapadne jako původní Samsung Continuum? Dejte nám vědět v diskuzi!

Ondra Severa
Ondra Severa
BFU píšící pro BFU. Hračička a nadšený uživatel všeho, co používá operační systém Google Android. Občasný přispěvatel pro SvětAplikací.cz.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře