Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyLG G4 dostává Android 6.0 Marshmallow. Češi a Slováci zatím mají smůlu

LG G4 dostává Android 6.0 Marshmallow. Češi a Slováci zatím mají smůlu

Společnost LG začala v Evropě s uvolňováním Androidu 6.0 Marshmallow pro svůj současný top model G4. Dostupnost aktualizace již hlásí někteří uživatelé v Portugalsku, Polsku, Rumunsku, Německu, Španělsku, Turecku, Velké Británii, Maďarsku a Švýcarsku. V tuto chvíli nevíme, kdy bude software zpřístupněn také českým a slovenským uživatelům, snad to ale nebude příliš dlouho trvat.

Nový update pro LG G4 má velikost 1,55 gigabajtu a stáhnout se dá prostřednictvím počítačového programu LG Bridge. A na jaké novinky se uživatelé mohou těšit?

Především na optimalizaci energetické náročnosti systému, což se pozitivně projeví na výdrži telefonu (aplikace jsou nyní uspávány, pokud je delší dobu nepoužíváte, samozřejmě ale můžete kdykoli manuálně zvolit, aby běžely na pozadí neustále).

Dále firmware přináší lepší správu operační paměti, možnost přidělovat aplikacím práva k přístupu k jednotlivým položkám systému nebo inovované zabezpečení Knock Kode, které nyní vyžaduje nejméně šest klepnutí ve třech různých kvadrantech.

lg-g4-marshmallow-update-500x333

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře