Úterý, 14 května, 2024
DomůNovinkyiPhone 7 už nebude mít konektor pro připojení sluchátek

iPhone 7 už nebude mít konektor pro připojení sluchátek

Apple údajně zvažuje, že u nadcházející generace iPhonů odstraní 3,5mm jack konektor pro sluchátka. Důvodem je snaha o co nejtenčí tělo chystaných telefonů. Uvedl to server 9To5Mac, který se odvolává na zdroj prestižního japonského blogu Macotakara.

Není to poprvé, co se v souvislosti s iPhony o odstranění světového standardu pro připojení sluchátek spekuluje. První zmínky o tom, že se k tomuto kroku Apple chystá, se objevily už před rokem.

Pro uživatele by absence 3,5mm jacku žádné komplikace znamenat neměla. Součástí balení iPhonů 7 by totiž měla být sluchátka s Lightning konektorem, který dnes primárně slouží pro připojení k počítači/nabíjení a přes který bude přenos zvuku probíhat.

Počítá se také s tím, že Apple začne prodávat adaptér na Lighting konektor. Uživatelé by mohli samozřejmě využít i bezdrátové připojení pomocí technologie Bluetooth.

apple-iphone-7-no-ditch-kill-remove-headphone-jack

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

6 KOMENTÁŘE

  1. A co když nechceš používat jejich ne moc kvalitní sluchátka? Seš v …

  2. Tenšie telo, viac starostí používateľom a dodatočný predaj super drahých doplnkov, toť stratégia súčasných úspešných firiem 🙁 Pritom tenšie telo je už fakt kontraproduktívne. Človek si kupuje telefón na komunikovanie a nie na holenie 🙂

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře