Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyLG Display představuje 18" rolovací OLED displej. Do roku 2017 ukáže flexibilní...

LG Display představuje 18″ rolovací OLED displej. Do roku 2017 ukáže flexibilní Ultra HD TV

Společnost LG Display demonstrovala prototyp osmnáctipalcového flexibilního OLED displeje, který je za plného provozu opakovatelně rolovatelný kolem válce o průměru jen tři centimetry. Do zahájení sériové výroby je stále ještě daleko, uvedla firma.

Prototyp ohebného displeje má rozlišení 810 × 1 200 obrazových bodů. Při jeho výrobě nebyl použitý plast, nýbrž polyamid s vysokou flexibilitou. Více technických podrobností zveřejněno nebylo. Vize výrobců je však taková, že ohebné displeje by mohly jednou sloužit jako plná náhrada za papír. Zatím jde ale o vzdálenou hudbu budoucnosti.

Asijská firma dále představila transparetní OLED panel s trojnásobně vyšší propustností světla, než jakou nabízí již existující průsvitné LCD panely. Cílem LG Display je vyrobit do roku 2017 flexibilní OLED displej s rozlišením 2160 × 3840 (Ultra HD) a úhlopříčkou větší než 60 palců.

flex1

211_lg0transparent-display-100714

(foto: Engadget)

Zdroj: Engadget

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře