Levný tabletomobil Nokia Lumia 1320 se začne prodávat v Evropě


Levný tabletomobil Nokia Lumia 1320 se začne prodávat v Evropě

Přerostlá Lumia, jejíž čelní část zabírá šestipalcový displej, se brzy začne prodávat v Evropě. Příští měsíc bude dostupná ve Velké Británii. Na český a slovenský trh se dostane ve druhém čtvrtletí.

V Česku by si Nokia za velkou Lumii s HD displejem mohla žádat přibližně  8000 korun včetně daně. Phablet má zaoblenější design, díky čemuž se v ruce drží pohodlněji než třeba vrcholná Lumia 1520. Rozměry 164,3 × 86 × 7,9 milimetru a hmotnost 220 gramů ale asi nikoho nepotěší.

Ve výbavě má dvoujádrový procesor Snapdragon 400 od Qualcommu a pětimegapixelový fotoaparát s automatickým ostřením. Uvnitř najdeme 1 GB RAM a 8GB uživatelskou paměť, kterou lze rozšířit pomocí paměťových karet formátu microSD. Zařízení napájí 3400mAh akumulátor, bohužel ho ale není možné vyměnit, neboť je zapuštěný uvnitř zařízení.

Lumia 1320 doplňuje v segmentu phabletů Nokie vrcholný model Lumia 1520. Ten se v České republice dá sehnat již za 16 490 korun.

L1320Zdroj: PhoneArena

The following two tabs change content below.

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.