Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyLevná Nokia Lumia 510 nabídne operační systém Windows Phone 7.8

Levná Nokia Lumia 510 nabídne operační systém Windows Phone 7.8

Nejnovější video ukazuje levný mobilní telefon Nokie, jak na něm běží operační systém Windows Phone 7.8. Novinka s označením Lumia 510 má mít podobnou výbavu jako Lumia 610. V prodeji se však objeví s ještě nižší cenovkou. V Číně se začne prodávat ještě do konce roku.

Lumia 510 je osazena displejem s úhlopříčkou 4 palce a rozlišením 480 × 800 bodů, pod kterým se nachází trio dotykových tlačítek. Telefon pohání jednojádrový procesor Qualcomm Snapdragon S1, jde o čip starší architektury ARM Cortex-A5 taktovaný na nominální frekvenci 800 MHz.

Operační paměť je zastoupena 256 MB, uživatelská pak pouhými 4 GB. Vestavěný fotoaparát nabídne rozlišení pět megapixelů, baterie kapacitu 1300 mAh.

Vzhledem k tomu, že je v telefonu předinstalovaný operační systém Windows Phone 7.8, tak na videu můžete vidět novou domovskou obrazovku se třemi typy Živých Dlaždic. Obrazovka uzamčeného zařízení pak stejně jako dospělejší verze číslo 8 zobrazí spoustu užitečných informací.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře