Čtvrtek, 9 května, 2024
DomůNovinkyLenovo uvádí na trh pátou generaci notebooku ThinkPad X1 Carbon

Lenovo uvádí na trh pátou generaci notebooku ThinkPad X1 Carbon

Počítač je díky šasi posílenému uhlíkovými vlákny ještě lehčí než jeho předchůdce, aniž by však cokoli ztratil na odolnosti a všestrannosti. Přináší také ještě vyšší výkon, který zajistí sedmá generace procesorů Intel Core a výhodou jsou také široké možnosti konektivity.

Nový ThinkPad X1 Carbon ohromí už hmotností 1,12 gramu a profilem tenkým jen 15,95 milimetru. To nejdůležitější se ale skrývá uvnitř.

Uvnitř zařízení, které v těle s rozměry typickými pro notebooky se 13,3palcovou obrazovkou přináší QHD (2 560 × 1 440 px) displej s úhlopříčkou 14 palců, se ukrývá sedmá generace procesorů Intel Core (Kaby Lake) a operační paměť v kapacitě až 16 GB.

O konektivitu se postarají dva rychlé porty Thunderbolt 3, pomocí kterých lze nejen posílat data a připojovat příslušenství, ale také nabíjet. Kromě toho disponuje ThinkPad X1 Carbon LTE modemem zajišťujícím prakticky neomezenou dostupnost internetu.

Před odcizením nebo zneužitím chrání data hned několikanásobná hráz posílená o biometrickou autentizaci. Tu kromě dotykové čtečky otisků prstů nebo technologie Windows Hello, která umožňuje rychlé a bezpečné připojení pomocí úsměvu či dotyku, posiluje také nová infračervená kamera s pokročilou technologií rozpoznávání obličeje.

Pomyslnou třešničkou na dortu, která podtrhuje vynikající dojem z nového Ultrabooku X1 Carbon, je baterie. Díky její výdrži až 15,5 hodiny na jedno nabití zvládnete bez problémů den nabitý pracovními povinnostmi.

Dostupnost a cena

Nový Lenovo ThinkPad X1 Carbon je na českém trhu dostupný za cenu od 51 390 Kč včetně DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře