Sobota, 11 května, 2024
DomůNovinkyAsus ZenFone AR v ČR – smartphone pro dokonalý virtuální svět

Asus ZenFone AR v ČR – smartphone pro dokonalý virtuální svět

Na český trh byl uveden Asus ZenFone AR – vůbec první smartphone na světě, který současně podporuje technologie virtuální a rozšířené reality, resp. platformy Daydream a Tango od firmy Google. Novinka nabízí výbornou výbavu a v tuzemských obchodech ji najdete v černém provedení za 24 990 Kč včetně DPH.

Se ZenFonem AR jsme se vůbec poprvé setkali na akci CES 2017, která se v lednu uskutečnila v Las Vegas. Jedná se o přístroj, který podporuje virtuální realitu Project Tango. Trojice kamer pomáhá s orientací telefonu v prostoru a přenáší poznatky z reálného světa do toho virtuálního. Zastoupena tu však je i technologie Daydream, která umožňuje podporovaným zařízením (např. telefonu ZenFone AR v kombinaci s brýlemi na virtuální realitu Daydream View) sdílet virtuální realitu a zároveň podporuje i používání Daydream VR aplikací.

Ve výbavě smartphonu najdeme displej s úhlopříčkou 5,7 palce a WQHD rozlišením (2 560 × 1 440 pixelů), je tu také speciální chlazení s výparníkem, hlavní foťák má rozlišení 23 megapixelů. A nechybí Android 7.0 Nougat, výkonný procesor Qualcomm Snapdragon 821, 6 GB operační paměti nebo úložiště o velikosti 128 GB, které může podle potřeby rozšířit pomocí microSD karty.

ZenFone AR nezaostává ani po stránce zvuku. Disponuje pěti magnetovými reproduktory s technologií NXP SmartAmp, systémem DTS Headphone:X pro podporu virtuálního 7.1 prostorového zvuku do sluchátek nebo duálním interním mikrofonem s technologií redukce šumu.

Celkově je ZenFone AR (ZS571KL) jeden z nejnadupanějších smartphonů, který v současnosti míří na trh. Jen škoda té vysoké ceny.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře