Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyLenovo ThinkPad X1 Tablet se snadno přemění v projektor nebo kameru RealSense...

Lenovo ThinkPad X1 Tablet se snadno přemění v projektor nebo kameru RealSense 3D

Lenovo představilo na veletrhu CES dvanáctipalcový tablet ThinkPad X1, jehož specialitou je modularita. Díky dokoupitelnému příslušenství ho můžete upravit podle svých potřeb: navýšit mu lze třeba kapacitu baterie, přidat tradiční klávesnici s trackpointem nebo 3D kameru Intel RealSense, s níž lze vytvářet 3D skeny objektů, odstranit pozadí při videokonferenci a mnoho dalších možností.

Nový tablet běží na systému Windows 10 a co se týče výbavy, v nejvyšší konfiguraci nabídne procesor Intel Core M Skylake s RAM o kapacitě 16 GB. Vnitřní úložiště typu SSD pak bude možné zaplnit až 1 TB dat.

Displej má poměr stran 3:2 a rozlišení 2K, tedy 2 560 × 1 440 px. Samozřejmostí je IPS technologie zobrazení a podpora přesného zadávání textu dotykovým perem (stylusem).  Na zadní straně zařízení se nachází stojan, který se podobá kickstandu z tabletu Surface Pro 4 a lze ho nastavit do třech různých úhlů.

Přístroj díky hořčíkovému tělu váží 800 gramů, což je na danou kategorii opravdu dobrá hodnota. Tlustý je jen 7,6 mm. Ve výbavě mu nechybí baterie s výdrží až deset hodin na jedno nabití, tři USB 3.0 porty, miniDisplayPort, slot pro microSD karty a HDMI výstupy.

2 3

4 51

ThinkPad X1 Tablet zaujme také svou modularitou. Lenovo k němu nabídne doplňkové válečky, které lze přicvaknout na spodní stranu. Řeč ale není jen o klávesnici, nýbrž také o přídavné baterii s dodatečnými konektory nebo SSD, jehož kapacitu bude možné podle potřeby měnit. K tabletu bude také možné připojit samostatný modul s 3D kamerou RealSense od Intelu nebo modul s projektorem.

Na trh se Lenovo X1 Tablet dostane ještě během prvního čtvrtletí 2016. Předpokládaná cena bude činit asi 899 dolarů, v přepočtu zhruba 22 500 Kč bez DPH.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře