Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyKyocera představí smartphone se solárním panelem přímo v displeji

Kyocera představí smartphone se solárním panelem přímo v displeji

Svůj stánek bude mít na Mobile World Congress 2015 v Barceloně také japonská společnost Kyocera. Hlavním lákadlem by měla být prezentace prototypu chytrého telefonu, který je možné dobíjet pomocí slunečního světla.

Ona zázračná technologie, která umožňuje dobíjení pomocí jak umělého, tak přirozeného osvětlení, se nazývá Wysips Crystal a Kyocera na jejím vývoji spolupracuje se společností SunPartner. Speciální vrstva se solárním panelem je umístěna ihned pod dotykovou vrstvou zařízení. Podle propagačního videa má vysokou propustnost (90 %), čili neměla by mít velký negativní dopad na pozorovací úhly a čitelnost displeje.

74

Jak rychle se baterie telefonu pomocí světla dokáže dobíjet, bude teprve upřesněno, přesto už teď k technologii Wysips Crystal vzhlížíme s nadějemi. Telefony totiž nebudou jedinými produkty, kde nové řešení půjde využít.

Vrstvu se solárním panelem lze totiž dle výrobce instalovat prakticky do všech typů displejů (LCD/OLED/e-ink/a pod.) s úhlopříčkou od 3,5“ do 13,3“.

Zdroj: AA

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

2 KOMENTÁŘE

  1. No konečně někdo zabuduje do telefonu solarní panel! už byla na čase!
    To je samej výkon 4 a 8 jádra ale baterie zaostávají je to k hovnu.
    Osobně používám LG GD510 se solárním článkem a je to super. Nabíječku a pohybovat se furt v blízkosti zásuvky 220V vůbec nepotřebuji, vystačím si pouze ze sluníčka!
    Jen tak pro info, telefon jsem naposledy poslal do zásuvky cca před 4 měsíci.

    Fandím Kyocera! Ten telefon si hned koupím, tedy pokud se vůbec dostane do CZ.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře