Pátek, 21 června, 2024
DomůNovinkyKURIOZITA: Poláci chtějí integrovat počítač do obyčejné myši

KURIOZITA: Poláci chtějí integrovat počítač do obyčejné myši

Mouse-Box je jedním z nejzajímavějších počítačů současnosti. Jeho hardware je totiž ukryt v obyčejné myši. Tu pak stačí jen přes microHDMI konektor připojit k monitoru a můžete začít pracovat.

Za vývojem miniaturního PC stojí skupina polských programátorů. Mouse-Box je dle oficiální specifikace postaven na čtyřjádrovém 1,4GHz ARM procesoru a 128GB interní flash paměti, množství operační paměti tvůrci neudávají. Použití čipu architektury ARM dopředu prozrazuje, že nepůjde o počítač se systémem Windows. Nasazen bude zřejmě Android nebo Linux.

Specifikace dále zahrnuje gyroskop, akcelerometr, dva porty USB a WiFi 802.11 b/g/n. Vize je taková, že Mouse-box bude napájený bezdrátově z indukční podložky.

Ambiciózní projekt, na němž pracuje tým vedený Przemysławem Strzelczykem, je na samém počátku své realizace. Tvůrci momentálně hledají investory, kteří by jim pomohli Mouse-box převést do komerční podoby.

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře