Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyKryt pro iPhone z neoficiální distribuce způsobil mladé dívce vážné popáleniny

Kryt pro iPhone z neoficiální distribuce způsobil mladé dívce vážné popáleniny

Necertifikované příslušenství bývá pro kupující velmi lákavé. Často ho totiž můžeme koupit za cenu, kterou bychom u certifikovaných výrobců jen špatně hledali. Jenže má to jeden háček. Toto zboží může být velmi nebezpečné, o čemž se přesvědčujeme každou chvíli.

Poslední újmu na zdraví má na svědomí necertifikovaný obal s duhou a jednorožci na iPhone 5c, který obsahoval chemickou tekutinu jakožto zdobení uvnitř krytu. Tato tekutina se po pár dnech užívání rozžhavila, vystříkla z krytu a devítileté majitelce během spánku vážně popálila nohu. Doktoři uvedli, že holčička bude mít rozsáhlé jizvy, kterých se už nezbaví.

Matka dívky je otřesená. Britskému tisku si postěžovala, že popis produktu neobsahoval žádné informace o tekutině a ani varování, že by tato tekutina mohla způsobit popáleniny.

Prodejce příslušenství se k případu postavil velmi zodpovědně. Výrobek stáhl z prodeje a případ důkladně šetří. Inkriminovaný obal se prodával za 5,99 libry, tedy asi za 220 korun.

noha

Zdroj: The Sun

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. No to je zhovadilost. Jak se může tekutina rozžhavit? A ve spánku? Vy spíte s mobilem v kapse na noze? A jestli ta britská kráva měla v posteli mobil na nabíječce a přehrála se baterie, což je jediná věc, která mohla rozžhavit obal, tak jí to patří.

  2. Jsem jedinný kdo si myslí že devítiletý dítě nemá co vlastnit smartfoun? Neříkám že nesmí mít mobil aby si mohla zavolat nebo napsat sms. Přinde mi strašný když vidím vedle sebe sedět pět kamarádů kteří si neřeknou ani slovo a jenom čumí do mobilu. I u sposty lidí okolo mého věku (+/- 20 let) je vidět ta intenetová degenerace lidí co bez klikání na internetu nedají ani pět minut.

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře