Čtvrtek, 18 dubna, 2024
DomůNovinkyKromě hokejových hvězd sviští v pražské O2 Areně i LTE

Kromě hokejových hvězd sviští v pražské O2 Areně i LTE

Zatím nejvíc připojených uživatelů bylo v O2 Areně v pátek 1. května kolem desáté hodiny večer při konci utkání České republiky se Švédskem – šlo o téměř 1 800 připojených LTE zařízení. Do stejného času spadá také maximální objem stažených dat, který překročil 2 GB za 30 minut.

Obdobné maximum nastalo v pondělí 4. května kolem deváté hodiny při duelu českého výběru s týmem Kanady. Vyplývá to z tiskové zprávy operátora O2.

Ještě více uživatelů však data nahrává na sociální sítě nebo posílá fotky a videa z hokejového utkání.  Během slavnostního zahájení v pátek 1. května kolem osmé hodiny operátor v LTE síti zaznamenal upload (nahrání) téměř 6 GB dat během půl hodiny. V pondělí kolem osmé hodiny přesáhl objem odesílaných dat v síti  LTE 3 GB.

Provoz kopíruje hodiny, kdy se hrají utkání. Zajímavé je i to, že špička pro upload je na začátku utkání, download má naopak špičku na konci zápasu.

upload

 

objem odeslaných dat v síti 4G LTE v pražské O2 areně

 

download1

 

objem stažených dat v síti 4G LTE v pražské O2 areně

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře