Kostičkový fenomén dále dobývá svět. Minecraft pokořil hranici 122 milionů prodaných kusů


Kostičkový fenomén dále dobývá svět. Minecraft pokořil hranici 122 milionů prodaných kusů

Fenomén Minecraft zdolal další důležitý milník. Hry se prodalo na všech platformách už přes 122 milionů kopií. Ještě v červnu loňského roku to přitom bylo 100 milionů. Tvůrci o tom informovali prostřednictvím Twitteru.

Dalším neméně zajímavým údajem, o který se vývojáři na populárním mikroblogu podělili, je, že Minecraft měsíčně hraje 55 milionů hráčů.

Minecraft je na trhu od roku 2011 a dnes ho najdeme prakticky na všech platformách. Vedle počítačů je hra k dispozici i pro konzole a chytré telefony s Androidem a iOS.

V Minecraftu hráč musí sám nasbírat materiál na stavbu obydlí a na výrobu nástrojů. Ve hře je aplikován efekt dne a noci. V noci se objevují příšery, kterým se musíte bránit.

Za vývojem Minecraftu stojí švédské studio Mojang. To v roce 2014 koupila americká softwarová společnost Microsoft, která jej převzala za 2,5 miliardy dolarů.

Zdroj

The following two tabs change content below.
Mirek Kočí

Mirek Kočí

Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.Comments are closed.Pocket
0Shares
Tento web používá k poskytování služeb soubory cookie.