Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyKostičkový fenomén dále dobývá svět. Minecraft pokořil hranici 122 milionů prodaných kusů

Kostičkový fenomén dále dobývá svět. Minecraft pokořil hranici 122 milionů prodaných kusů

Fenomén Minecraft zdolal další důležitý milník. Hry se prodalo na všech platformách už přes 122 milionů kopií. Ještě v červnu loňského roku to přitom bylo 100 milionů. Tvůrci o tom informovali prostřednictvím Twitteru.

Dalším neméně zajímavým údajem, o který se vývojáři na populárním mikroblogu podělili, je, že Minecraft měsíčně hraje 55 milionů hráčů.

Minecraft je na trhu od roku 2011 a dnes ho najdeme prakticky na všech platformách. Vedle počítačů je hra k dispozici i pro konzole a chytré telefony s Androidem a iOS.

V Minecraftu hráč musí sám nasbírat materiál na stavbu obydlí a na výrobu nástrojů. Ve hře je aplikován efekt dne a noci. V noci se objevují příšery, kterým se musíte bránit.

Za vývojem Minecraftu stojí švédské studio Mojang. To v roce 2014 koupila americká softwarová společnost Microsoft, která jej převzala za 2,5 miliardy dolarů.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře