Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyKosmická sonda Juno v logu vyhledávače Google

Kosmická sonda Juno v logu vyhledávače Google

Sonda Juno americké vesmírné agentury NASA vstoupila v úterý ráno na oběžnou dráhu kolem Jupiteru, odkud bude zkoumat jeho gravitaci, atmosféru a další důležité znaky. Tento obrovský úspěch neunikl ani Googlu, který ihned přispěchal se změnou loga svého vyhledávače, jímž chce vyjádřit obdiv všem, kteří se na misi od roku 2011 podíleli.

Zásadním vědeckým cílem mise, která Juno čeká, je získat informace o nitru planety, jež mohou mnohé napovědět o jejím formování. Devět vědeckých přístrojů, ukrytých před silnou radiací ve speciální komoře, bude zjišťovat existenci pevného jádra Jupiteru, mapovat jeho intenzivní magnetické pole, měřit radiaci, chemické procesy v jeho atmosféře, polární záři, magnetismus a další životně důležité znaky.

K pořízení prvních snímků planety zblízka by mělo dojít 27. srpna. To by také měl být den, kdy budou přístroje zapnuty k testům. Mise skončí po 20 měsících tím, že Juno při posledním obletu vstoupí do Jupiterovy atmosféry, kde pravděpodobně narazí do jednoho z obíhajících měsíců.

Co je Doodle?

Google Doodle je graficky upravené logo Google z domovské stránky vyhledávače, které vzniká u příležitosti různých svátků nebo událostí. Místo klasicky napsaného „Google“ je logo ztvárněno zajímavými obrázky či pozadím. Čas od času je dokonce logo interaktivní.

594a

Zdroj: 1 2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře