Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyKorejci představili první flexibilní baterii pro mobily na světě

Korejci představili první flexibilní baterii pro mobily na světě

Jihokorejští vědci si připsali další úspěch, když oznámili, že vyvinuli první lithium-iontovou baterii na světě, kterou lze ohýbat do různých tvarů. Na projektu pracovalo devět univerzit v čele s profesorem Lee Sang-Youngem z Ulsanského národního institutu vědy a technologií.

Nový akumulátor využívá nanomateriály, které jsou aplikovány ve vrstvách na ohebném plastovém obalu a následně vystaveny ultrafialového záření po dobu 30 sekund.

Díky použití nanovrstvy jako elektrolytu získá akumulátor větší ohebnost a také stabilitu. Nová metoda je prý na výrobu levnější, než ta současná, kdy jsou Li-Ion baterie tvořeny pevnými články.

„Nový typ elektrolytu je méně náchylný na exploze při poškození obalu. U současných baterií dochází často k narušení membrány oddělující elektrolyt a následně i výbuchu,“ uvedl profesor Lee.

Protože jde technologii, která je jak se říká prozatím v plenkách, nelze s jistotou říct, kdy dojde k zahájení sériové výroby.

 

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře