Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyKopíruje Apple ostatní developery? Odkud pochází inspirace

Kopíruje Apple ostatní developery? Odkud pochází inspirace

Včerejší konference WWDC byla určitě velkým milníkem co se týče představených novinek. Odkud však Apple čerpá pro své nápady? Když se podíváme na představené změny, nemusíme chodit daleko. 

První odpověď na včerejší Keynote nenechala na sebe dlouho čekat. Do Applu se obul spoluzakladatel chatovací aplikace Whatsapp, který na svém Twitteru označil za velmi lichotivé vidět, jak si Apple vypůjčil několik funkcí pro nové iMessages.

Celé to pak podtrhl sarkastických hashtagem inovace. Konkrétně se jedná o funkce jako vkládání zvuku či aktuální polohy, které měly být „vypůjčeny“.

IMG_8855

Další představenou vymožeností, která se vztahuje k novým iMessages, je automatické mazání zpráv, pokud si tak uživatel nastaví. Hlavním důvodem této implementace byla úspora místa. I zde však najdeme jistou podobnost se Snapchatem.

imessages

Do třetice pak představení služby iCloud Drive. Jak je z názvu příznačné, bude se jednat o podobné uložiště jako jsou Dropbox, OneDrive nebo Google Drive.

icloud-drive

Apple byl již v minulosti nařčen z vypůjčování si funkcí od ostatních společností a letošní rok zatím vypadá, že nebude výjimkou.

Zdroj: mashable.com

Jan Bíreš
Jan Bíreš
Student a redaktor, který píše články zaměřené na platformu iOS, především o užitečných aplikacích a návykových hrách.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře