Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyKonzole Xbox One dostane Windows 10 v listopadu

Konzole Xbox One dostane Windows 10 v listopadu

Microsoft během včerejší tiskové konference na Gamescomu upřesnil termín, kdy se Xbox One dočká systému Windows 10. Majitelé next-gen herní konzole mohou s důležitým updatem počítat letos v listopadu.

Zatímco na některých zařízeních, jako jsou desktopové počítače či notebooky, už jsme se operačního systému Windows 10 dočkali, vlastníci mobilních telefonů nebo konzolí Xbox One si na něj ještě musí počkat. Na konzoli Microsoftu aktualizace dorazí v listopadu, zástupci firmy to uvedli na včerejší tiskovce v německém Kolíně nad Rýnem.

Mezi novinkami nového systému najdeme pozměněné uživatelské rozhraní a chybět nebude ani hlasová asistentka Cortana nebo domovská obrazovka, jež nově nabídne seznam naposledy spuštěných titulů. Zásadním vylepšením pak bude podpora univerzálních aplikací, tedy možnost běhu stejných aplikací (i jednodušších her) na Xboxu a počítačích či tabletech s Windows 10.

Ještě před samotným uvedením Windows 10 pro Xbox One Microsoft plánuje vydat vývojářský náhled. Server neowin.net uvádí, že pro členy Xbox One Preview Programu bude uvolněn ke stažení v průběhu příštího měsíce.

01_Home-Hero-_1080p_FINAL

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře