Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyKontaminace v továrně Samsungu narušila produkci pamětí RAM

Kontaminace v továrně Samsungu narušila produkci pamětí RAM

Jedna z fabrik společnosti Samsung v Jižní Koreji, kde se vyrábějí operační paměti, byla zasažena chemickou kontaminací. Podnik už oznámil, že očekává miliardové ztráty jihokorejských wonů, neupřesnil však, co problém způsobilo.

K incidentu došlo v jihokorejském Giheungu, kde má Samsung továrnu, která zpracovává 200mm wafery. Produkty z této fabriky jsou používány v 10nm DRAM čipech první generace. Dle zahraničních serverů bylo kontaminováno některé z výrobních zařízení. Více se jim ale už zjistit nepodařilo.

Samsung velmi rychle defektní čipy indentifikoval a stáhl z oběhu. Už nyní je ovšem zřejmé, že škoda půjde do miliard v domácí měně, což firmu nemusí zase ale až tolik bolet; miliarda wonů je totiž rovna necelým 20 milionům českých korun.

Začátkem letošního roku se s kontaminací chemikáliemi v provozu potýkala i společnost TSMC. Problém tedy dosahoval takových rozměrů, že výrobce musel zničit více než 10 tisíc wafferů a škody se vyšplhaly na půl miliardy dolarů.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře