Pátek, 12 dubna, 2024
DomůNovinkyKonec záhad: Nougat bude značen jako Android 7.0

Konec záhad: Nougat bude značen jako Android 7.0

Google představil novou verzi Androidu před několika dny. Nebylo však jasné, zda firma Nougat bude prezentovat pouze jako Android 6.1 či Android 7.0. Jasno do všeho vneslo až video z odhalení sochy nugátového robotka před sídlem vývojářů v Kalifornii.

Android se s příchodem nové generace nijak zásadně nezmění, ale vylepšení na uživatele čeká dost. Jednou z těch větších novinek Nougatu jsou změny v oblasti notifikací. Google také výrazně vylepšil multitasking. Dvojitým stiskem se lze z aktuální pozice přepnout do předchozí spuštěné aplikace, další dvojitý stisk vrátí uživatele zpět. Ještě větší vychytávkou je pak možnost (funkce multi-window) spouštět více aplikací na jednom displeji.

Systém samozřejmě dostane i řadu vylepšení, která nebudou na první pohled vidět. Dočkat bychom se měli třeba zvýšení celkového výkonu, ještě lepšího zabezpečení a za pozornost také stojí nativní podpora virtuální reality.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře