Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyKonec spekulací: Nový Apple iPhone 6 bude představen 9. září

Konec spekulací: Nový Apple iPhone 6 bude představen 9. září

Podle serveru Re/Code (dříve All Things) se novinářská událost, během které bude odhalen přinejmenším nový iPhone 6, uskuteční v úterý 9. září.

Očekává se, že Apple letos vedle nástupce iPhonu 5S představí také svůj první phablet, který by mohl v portfoliu výrobce znamenat vznik zcela nové řady. Základní provedení telefonu s nakousnutým jablkem ve znaku bude mít 4,7palcový displej, doplňovat jej bude model s 5,5palcovou úhlopříčkou displeje.

Zatím se neuvádí, jaké označení by tento přerostlý telefon mohl dostat. Pokud by se společnost přidržela schématu pojmenovávání (prosté přidání písmena „i“ před obecné označení), přichází v úvahu označení iPhablet.

Kromě většího displeje s vyšším rozlišením a nové generace čipové sady se o výbavě příštího iPhonu mluví také v souvislosti s krycím sklem ze safíru a operačním systémem iOS 8.

Nové smartphony Apple by se měly začít prodávat krátce po představení. Podle nepotvrzených informací budou dostupné už 19. září.

Nejdříve však dojde na vybrané trhy, mezi které výrobce obvykle řadí Spojené státy, Japonsko, Francii, Velkou Británii a Německo. Další státy, včetně České republiky a Slovenska, budou následovat později.

TOPSHOTS-US-IT-TELECOM-APPLE

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře