Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyKonec nekonečnému pípání a bzučení. Skype nově zjednodušuje systém zasílání notifikací

Konec nekonečnému pípání a bzučení. Skype nově zjednodušuje systém zasílání notifikací

Pokud budete přihlášeni do aplikace na několika zařízeních zároveň (ať už se jedná o desktop, notebook, tablet či smartphone), Skype vám zašle upozornění na novou zprávu pouze a jen na to, které aktuálně používáte.

Můžete se tak dál věnovat svému chatování, aniž byste byli vyrušováni neustálým pípáním z ostatních zařízení.

Doposud byly notifikace zasílány na všechna zařízení se shodným Skype účtem zároveň, ačkoli jste pracovali pouze s jedním z nich. Prakticky se tedy mohlo stát, že pípání a bzučení vašeho telefonu na stole upozorňovalo na příchozí zprávu na chatu, který jste ovšem používali na počítači před sebou. „Vyšli jsme vstříc právě těm uživatelů, kteří jsou zvyklí používat Skype na vícero platformách. Věříme, že od této chvíle pro ně bude komunikace na Skype ještě příjemnější a pohodlnější,“ říká Tomáš Vocetka, ředitel Skype Česká republika.

Zároveň se uživatelé aplikace nemusí obávat, že by nějakou zprávu mohli propásnout – okamžitě po ukončení aktivního používání Skype na konkrétním zařízení se rozesílání notifikací automaticky opět obnoví na všechny platformy se shodným Skype účtem. Jakmile se uživatel rozhodne na zprávy odpovídat, zasílání notifikací se opět soustředí jen na právě používané zařízení. Upozornění na hovor zůstávají stále rozesílaná na všechna zařízení zároveň tak, aby si uživatel mohl zvolit, na kterém zařízení hovor vyřídí.

Samozřejmostí je synchronizace osobního nastavení účtu Skype a historie konverzací napříč všemi zařízeními. Pro správné fungování Skype se ujistěte, zda máte nainstalovanou aktuální verzi.

[appbox windowsphone c3f8e570-68b3-4d6a-bdbb-c0a3f4360a51]

[appbox appstore id304878510]

[appbox googleplay com.skype.raider]

skype1

Zdroj: TZ Skype

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře