Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyKonec dohadů: iPhone 6s a iPhone 6s Plus mají 2 GB RAM

Konec dohadů: iPhone 6s a iPhone 6s Plus mají 2 GB RAM

Apple se na tiskových konferencích pravidelně chlubí tím, jak výkonné jeho nové telefony jsou a jak kvalitní mají fotoaparát. O kapacitě operační paměti nikdy nepadne ani slovo. A nejinak tomu bylo i v případě modelů iPhone 6s a 6s Plus. Po webu se tak začalo spekulovat, zda nové smartphony nezůstaly u typického 1 GB RAM. Po několika dnech zkoumání je ale jasno, k navýšení přeci jenom došlo, a nikoli bezvýznamnému.

iPhony 6s a 6s Plus jsou historicky prvními telefony amerického výrobce, které ve výbavě mají 2 GB RAM. Tak nějak jsme to tušili předem, veškeré spekulace však potvrdila až aplikace Xcode, která slouží k testování aplikací pro systém iOS. Ze screenshotu, který na Twitteru uveřejnil vývojář Hamza Sood, zároveň vyšlo najevo, že tablet iPad Pro je vybaven dokonce 4GB operační pamětí.

Naposledy Apple u iPhonů zvyšoval RAM před třemi roky, když vydal iPhone 5 s 1 GB. Předchozí generace iPhonů 4 a 4S měly jen 512 MB operační paměti.

COy5glCW8AAso0I

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře