Sobota, 18 května, 2024
DomůNovinkyAktualizace obchodu Play přinese funkci automatického zobrazování screenshotů pouze na WiFi a...

Aktualizace obchodu Play přinese funkci automatického zobrazování screenshotů pouze na WiFi a LTE

Vedle uvedení nového Androidu chystá společnost Google také aktualizaci obchodu Google Play Store. Verze 5.9 by měla přinést hromadu zajímavých novinek včetně toho, že Google nebude zobrazovat screenshoty z aplikací automaticky, jak tomu bylo doposud.

Automatické zobrazování screenshotů z aplikací a her Google ponechá pouze v případě, že k obchodu budete připojeni přes WiFi či LTE. Pokud k internetu budete připojení jiným způsobem, stažení obrázků budete muset povolit manuálně.

Dalšími významnými novinkami Google Play Storu ve verzi 5.9 bude povolení editace SMS zpráv, kontaktů nebo čtečky otisků prstů. To naznačuje, že uživatelé by nově mohli k placení aplikací, respektive k potvrzování plateb v obchodě používat pouze svého otisku, což by mohlo ušetřit kus práce. Přece jen neustálé opisování hesla je velmi zdlouhavé, nehledě na to, že někteří z nás mají problémy už jen s tím si heslo zapamatovat.

Google Play Store ve verzi 5.9 zatím není oficiálně ke stažení, nicméně šikovné hlavičky už to dokázali obejít. Pokud se tedy na vzpomínané novinky těšíte, můžete je následovat. Stačí si do svého zařízení stáhnout a nainstalovat alternativní soubor.

play5.9

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře