Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyKlasická skrolovací střílečka Contra na iOS. Ke stažení bude ve čtvrtek za...

Klasická skrolovací střílečka Contra na iOS. Ke stažení bude ve čtvrtek za necelý dolar

Na mobilním systému iOS se chystá znovuvydání legendární střílečky Contra – nyní s podtitulem Evolution. Připravte se na klasickou skrolovací 2D akci, v níž s hlavním hrdinou chodíte zleva doprava a neustále likvidujete haldy nepřátel různého původu.

První díl Contry vyšel na automaty Arcade v roce 1988. Později se hra objevila na konzoli NES od Nintenda a dalších platformách, kde už nabídla lepší grafické zpracování.

Reinkarnaci nesmrtelné klasiky si vzalo pod svá křídla studio CocoaChina/Chukong. Jeho šéf, Haozhi Chen, uvedl, že spolupracovali s Konami, aby předělávka kopírovala co nejvěrněji původní díl.

Contra: Evolution se v App Store objeví ve čtvrtek a k dispozici bude ve dvou verzích: Contra: Evolution HD pro tablety iPad přijde na 2,99 dolaru, za variantu pro iPhony a iPody touch zaplatíte necelý dolar.

ContraZdroj: Polygon

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře