Úterý, 7 května, 2024
DomůRecenzeDvě jednou ranou: Recenze 2v1 CSR Racing a Stick Stunt Biker 2

Dvě jednou ranou: Recenze 2v1 CSR Racing a Stick Stunt Biker 2

Obě dnešní hry, které si představíme, patří do kategorie závodních titulů. Jejich srovnání ale není možné, protože každá pojala tento žánr zcela odlišně. V jedné se pereme v autech na tratích typu drag. Ve druhé pro změnu usedneme na motorku ve smyšleném dobrodružství překážek.

CSR Racing

Závodní hra, která, dalo by se říci, je pokračováním Drag racing. Je to ale úplně jinak, protože její vývoj mělo na starosti jiné studio, tudíž nijak na svého konkurenta nenavazuje. Jedná se ale o stejné drag závody, akorát v lepší grafice a trochu jiném mimozávodním zpracování.

I setina rozhoduje

Na tuto hru se podíváme trochu obráceně, než je u mne zvykem a přikročíme rovnou k samotnému hraní. Zde závodíte s vámi zakoupeným autem proti soupeři. Jako první a zároveň více méně nejdůležitější věc je start. Zde pomocí ikonky pedálu musíte načasovat přesně svůj start tak, aby se vám nepřetáčela kola nebo jste naopak nebyli příliš pomalí. K tomu vám pomáhá dioda, která v ideální poloze ručičky na budíku otáček zezelená. Pokud nejste v ideální poloze, svítí červeně.

Po startu nesmíte zapomenout na řazení a opět zde záleží na správném načasování. Řadit můžete pomocí páček vedle budíku. Stejně jako na startu, i zde vám pomáhá světelná indikace. Pokud jste načasovali vše perfektně a stejně vám soupeř ujíždí, může vám pomoci nitro. Jeho síla záleží na jeho úrovni vylepšení.

Vylepšování

Nejen nitro, ale i ostatní části, jako je motor, turbo, gumy, převodovka nebo karosérie, mohou být vylepšovány a to přímo ve vaší garáži. Za tyto věci ale musíte řádně zaplatit, a to penězi, které si vyděláte za výhry v závodech. Upgrade, který provedete na svém autě, se musí zákonitě projevit na jeho výkonu a také na celkovém hodnocení výkonu, který budete mít neustále před sebou.

Každou část vozu je možné maximálně pětkrát vylepšit. Poslední dvě úrovně ale zahrnují, jak cenu součástky, tak i dobu jejího instalování, což je přibližně 3 minuty. Poté jsou tu už jen drobnosti v podání volby jiné barvy auta, číslo značky nebo nějakého potisku.

Je libo Audi nebo BMW?

Tento titul má licence k většině značek předních výrobců aut a proto při nakupování narazíme na značky typu Audi, BMW, Mini, Nissan, Paganni, Dodge, Chevrolet nebo například McLaren. Celkově u prodejce aut naleznete 35 vozů, bohužel některé jsou pouze za zlaté (mikrotransakce).

Vozy jsou rozdělené do pěti kategorií, podle toho v jaké části města se nacházíte. V každé této části je jeden pouliční gang závodníků s bossem, který musíte porazit. Pro první část města jsou zpřístupněna auta s označením T1, pro druhou T2 a tak dále. Po poražení bosse a všech jeho soků postoupíte vždy do další části, což pro vás tedy znamená nové auto a také vyšší výdělky ze závodů.

Nic není zadarmo

Ačkoliv je hra ke stažení zdarma, vývojáři si pro vás připravili několik háčků, jak vás přimět k otevření vaší peněženky. Prakticky jakákoliv doba, po kterou musíte čekat, se dá zkrátit za pomocí zlatých. Poté si za zlaté můžeme koupit silnější auta a nakonec nejdůležitější věc k zakoupení je palivo. Každý závod vás totiž stojí jednu desetinu paliva, která se poté projeví na ukazateli nádrže, jako ztráta jednoho z deseti dílků. Každý dílek se obnovuje po 7 minutách. Pokud tedy nechcete čekat na další palivo, je možné si ho doplnit opět skrze zlaté.

Naštěstí je zde forma levelování, kdy za každý nový level dostanete jeden zlaťák, takže je možnost ušetřit si na plnou nádrž, protože ta stojí dva zlaťáky.

Grafika a zvuk

Výborná práce od vývojářů, kteří si pohráli s veškerými detaily a naservírovali nám krásný grafický kabátek. Hře vyloženě sluší, ale to stejné se bohužel nedá říci o zvuku. Zde je trochu hra pozadu a zvuky nejsou úplně přesné a nepůsobí dosti realisticky.

Závěr

Pokud máte během dne pár minut a chuť zahrát si drag závody, tak neváhejte. Díky palivovému omezení hra zabere cirka 15 minut a pak si musíte chtě nechtě dát odpočinek. Hraní je tedy dost nakouskované, ale pro chvilkové zabití nudy několikrát během dne perfektní.

Celkové hodnocení: 8,5/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/CSR Racing/“/]

Stick Stunt Biker 2

Touto druhou hrou je dnes celkem již známé ježdění na motorkách.

Grafika a zvuk

Hlavní doménou hry je celková grafická 2D podoba. Ta totiž dává zavzpomínat na studentský projekt z PC sféry Limbo, který si získal mnoho fanoušků a nakonec vyšel jako plnohodnotná hra. SSB2 pojalo grafickou stránku velmi podobně a hře vládne jedna barva ? černá respektive odstíny šedi a působí velmi lákavě.

K této zajímavé grafice nám vývojáři naservírovali pěkný soundtrack, který tak trochu připomíná strašidelné pohádky. Se zvukem motorky ale přišel první krok vedle. Zvuk totiž zní spíše jako elektrický strojek, než pořádné burácení motoru.

Hra o čas

Celá hra závisí na tom, jaký zajede čas v dané mapě. S motorkou budete muset čelit nástrahám v podobě různých spirál, skoků nebo například padajících stromů, po kterých jedete dále. Klasické přejíždění pahorků nebo naopak přeskakování různých propastí nechybí samozřejmě ani v jedné ze 72 map, které jsou rozděleny do 6 destinací. První z nich vás ale nechá nakouknout do všech dalších destinací v podobě jedné mapy.

Během ježdění nesbíráte žádné bonusové žetony, body nebo cokoliv jiného. Zde jde pouze o to, zajet co nejlepší čas, tak abyste za něj byli ohodnoceni třemi hvězdami. Limity pak platí také pro získání hvězd dvou a jedné. S těmito zlatými hvězdami odemykáte další destinace, takže není nutné zajet všechny mapy v jedné lokalitě na plný zisk hvězd, nýbrž musíte získat stanovený počet v celé destinaci.

Ovládání a obchod

K ovládání je potřeba obou rukou, protože hra využívá gyroskop a telefon tedy budete naklánět, abyste udrželi stabilitu motorky. Pokud ale nechcete gyroskop využívat, můžete si v nastavení přepnout ovládání na tlačítka. Mimo ovládání stability je ještě důležitá brda a plyn. Ty udáváte dotykem prstu na displej buďto v levé nebo pravé půlce displeje, respektive skrze tlačítka při druhém nastavení ovládání.

Hra nám nabídne malý obchod, kde si můžeme pořídit jiné druhy motorek jako je chooper, policejní motorku, dívčí bike nebo vznášedlo. Platí se hvězdami, nikoli penězi.

Závěr

Krásná a zajímavá grafika s kombinací celkem obtížné náročnosti tvoří tuto hru velmi lákavou. Není to jen o tom mít prst na plynu, ale také o tom, abyste přemýšleli. K tomu budete i velmi často brzdit. Rozhodně doporučuji!

Celkové hodnocení: 9,5/10

Android | iOS

[dmalbum path=“/wp-content/uploads/dm-albums/Stick Stunt Biker 2/“/]

Jan Tipmann
Jan Tipmann
Pisálek zaměřený především na Android hry a aplikace a do nedávna redaktor ohledně novinek a recenzent zařízení. Mimo jiné rád jezdím na kole nebo hraji fotbal.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře