Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyKingdom Come: Deliverance hlásí milion prodaných kopií

Kingdom Come: Deliverance hlásí milion prodaných kopií

Necelé dva týdny stačily na to, aby se nové české počítačové hry Kingdom Come: Deliverance prodal už zhruba milion kusů. Tuzemská společnost Warhorse Studios může být spokojená i s tržbami. Ty pravděpodobně již přesáhly miliardu korun. Upozornil na to server Lupa.cz.

„Jsme někde u jednoho milionu, když sečtu všechny platformy a distribuční kanály,“ uvedl výkonný ředitel společnosti Warhorse Studios Martin Frývaldský. Už před uvedením hru provázel velký zájem fanoušků a záhy se Kingdom Come: Deliverance zařadilo k nejprodávanějším titulům. V obchodech se středověké RPG objevilo 13. února.

Kingdom Come je realistickou hrou na hrdiny zasazenou do Čech roku 1403, kdy Zikmund Lucemburský unesl svého bratra a krále Václava IV. a pokusil se ujmout vlády nad českými zeměmi. Nabízí detailní otevřený svět vymodelovaný s důrazem na historickou věrnost a akurátnost. Hráč se v ní ujímá role syna kováře Jindřicha, který jako jediný přežil nájezd žoldácké armády. Ta nemilosrdně zničila jeho domov a pobila celou rodinu. Právě v ten okamžik váš příběh začíná.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře