Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyKe stažení je druhá vývojářská verze Androidu M: zaměřuje se na bezpečnost

Ke stažení je druhá vývojářská verze Androidu M: zaměřuje se na bezpečnost

Google vydal první aktualizaci vývojářské verze Androidu M. Distribuce systému je realizována metodou OTA a týká se pouze podporovaných zařízení, tedy Nexusu 5, Nexusu 6, Nexusu 9 a Nexus Playeru.

Změny v sestavení MPZ79M jsou poměrně rozsáhlé. Podle changelogu se Google zaměřil na úpravy v systému oprávnění, které se týkají přístupu k WiFi, Bluetooth a externímu úložišti. Po připojení datového kabelu se telefon/tablet nyní začne pouze dobíjet a k datům se uživatel dostane až tehdy, pokud to explicitně povolí.

Dále vývojáři opravili přístup aplikací k fotoaparátu a vylepšení se nevyhnulo ani API – aktualizováno bylo programové rozhraní pro Bluetooth stylusy a Media API (v tomto případě byla doplněna nová metoda detekce, zda je zařízení vybaveno mikrofonem).

Ke změnám došlo také v uživatelském rozhraní: launcher odteď umí otočit obsah domovské obrazovky i na telefonu, přibyl posuvník pro rychlý přechod v seznamu widgetů, možnost mazat screenshoty z oznamovací oblasti ihned po jejich pořízení nebo si nechat zobrazit úroveň nabití akumulátoru v procentech.

Pokud se vám nechce čekat na OTA update a oželíte ztrátu všech dat, můžete využít obrazu systému (takzvaného Factory Image) a novou verzi Androidu M si nainstalovat manuálně.

Odkazy pro stažení:

Nexus 5
Nexus 6
Nexus 9
Nexus Player

nexusesZdroj: AA

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře