Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyKdy, jak a proč praskají displeje smartphonů? Statistika od Motoroly vám odpoví!

Kdy, jak a proč praskají displeje smartphonů? Statistika od Motoroly vám odpoví!

Společnost Motorola před několika dny uvedl smartphone Droid Turbo 2 (zatím pouze v USA). Tento mobil je údajně vybavený nerozbitným displejem, k čemuž prý Motorolu vedly velmi zneklidňující statistiky. O ně se společnost nyní podělila i s námi.

Statistiky se samozřejmě točí okolo rozbitých displejů. Průzkum Motoroly odhalil, že s rozbitým displejem má zkušenost až 50% majitelů smartphonů. Nejvíce se displeje rozbíjejí v Indii (až 65% populace), nejméně potom v USA (až 34%).

Pokud dojde k rozbití displeje, až 42% respondentů na opravu nijak nespěchalo a zařízení dále používalo. Přitom se až 23% lidí při používání smartphonu s rozbitým displejem pořeže o střepy.

Statistiky dále prozrazují, že k poškození displeje dochází nejčastěji po pádu z ruky (až 50%), po pádu z kapsy (až 30%) a dále po pádu z klínu potom, co se postaví a na smartphone zapomenou (až 27%). Méně časté jsou nehody při pořizování selfies (až 7%).

Trošku kuriózní je fakt, že malé procento respondentů se svěřilo, že displej se jim rozbil poté, co smartphone použili jako zbraň (až 5%).

Další kuriozitou je potom skutečnost, že až 7% lidí by raději čelilo ostudě v podobě intimní fotografie na sociální síti, nežli právě rozbitému displeji.

Celou statistiku si můžete prohlédnout níže.

2360075_motorola

2360077_motorola

2360079_motorola

Zdroj: Motorola

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře