Středa, 17 dubna, 2024
DomůNovinkyKdo najde chybu v iOS 10, vydělá si desítky milionů korun

Kdo najde chybu v iOS 10, vydělá si desítky milionů korun

Chyby v zabezpečení jsou doslova noční můrou pro vývojáře. Prostřednictvím nich totiž mohou hackeři ohrozit často klidně i miliony uživatelů. Možná právě i proto společnost Zerodium spustila soutěž, díky které si experti mohou vydělat doslova pohádkový balík peněz.

Kdo přijde na způsob, jak udělat vzdáleně jailbreak iPhonu běžícím na systému iOS 10, odnese si o 1,5 milionu dolarů, tedy v přepočtu více než 36 milionů korun.

K čemu chce firma Zerodium trhlinu v mobilní platformě využít, její zástupci neprozradili. Sluší se nicméně připomenout, že právě tato společnost stojí za francouzským podnikem VUPEN, jehož členové se pravidelně zúčastňují akce Pwn2Own, na které zpravidla vždy slaví úspěch.

Lovce chyb láká na odměny také společnost Apple. Ty však nejsou tak vysoké jako v případě společnosti Zerodium. Americký výrobce slibuje honorář za nalezenou trhlinu ve výši maximálně 200 tisíc dolarů, tedy bezmála pět milionů korun.

12152612_zerodium-is-offering-15-million-for-ios_6ee3ea9a_m

Zdroj: Wired

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře