Středa, 15 května, 2024
DomůNovinkyAsus ZenBeam E1: Malý a šikovný projektor na cesty

Asus ZenBeam E1: Malý a šikovný projektor na cesty

Tchajwanský Asus uvedl na český a slovenský trh kapesní projektor ZenBeam E1, který umožňuje promítání obrazu s úhlopříčkou až 120 palců ze vzdálenosti 3,7 metru. Vybaven je portem HDMI/MHL a podporuje různá zařízení od počítačů, chytrých zařízení, herních konzolí až po zařízení pro streamování médií. Díky vestavěné baterii ho navíc lze používat i jako power banku.

Stylový projektor ZenBeam E1 na první pohled zaujme decentním designem inspirovaným zenovou filosofií. Jeho jednolité tělo ze slitiny hliníku má jemně broušené hrany a obsahuje krytku objektivu vyznačující se kovovým povrchem s kruhovým motivem. Projektor díky tomu nedávno obdržel ocenění 2016 iF Design Award a 2016 Red Dot Design Award.

ZenBeam E1 využívá světelný zdroj LED s jasem 150 lumenů a životností 30 tisíc hodin, který pomáhá minimalizovat náklady na provoz. Jelikož světelný zdroj LED nevyžaduje téměř žádnou dobu k zahřívání ani ochlazování, nabízí nový ZenBeam také funkci okamžitého zapnutí/vypnutí. Projektor disponuje barevným rozsahem pokrývajícím 100 % barevného prostoru NTSC a technologií DLP IntelliBright, která inteligentně zvyšuje jas a kontrast obrazu až o 30 % a současně snižuje spotřebu energie až o 50 %.

unnamed (3)

Novinka nabízí nativní rozlišení WVGA (854 × 480 pixelů) a podporuje video soubory v kvalitě až 1080p. Jeho objektiv s projekčním poměrem 1,4:1 umožňuje promítání obrazu s úhlopříčkou od 15 palců do 120 palců z krátké vzdálenosti, takže projektor je vhodný pro vnitřní i venkovní použití.

Zásluhou portu HDMI je ZenBeam E1 kompatibilní s počítači a notebooky, herními konzolemi, zařízeními pro streamování médií, počítači kapesní velikosti a mobilními zařízeními podporujícími technologii MHL. Dokonce umožňuje nabíjení mobilních telefonů a tabletů s technologií MHL i během promítání obsahu.

Projektor obsahuje dobíjecí baterií s kapacitou 6 000 mAh, která umožňuje promítání obsahu po dobu až pěti hodin bez použití kabelů. Zároveň také zastane funkci power banky sloužící k nabíjení různých mobilních zařízení. O reprodukci zvuku se se stará kvalitní reproduktor využívající technologii SonicMaster.

unnamed (4)

unnamed (2)

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře