Čtvrtek, 11 dubna, 2024
DomůNovinkyKaždý 10. zákazník při online nákupu letenek použije tablet nebo mobilní telefon

Každý 10. zákazník při online nákupu letenek použije tablet nebo mobilní telefon

Podíl letenek nakoupených prostřednictvím mobilních zařízení rok od roku roste. Ze statistik společnosti Student Agency vyplývá, že ze smartphonu nebo tabletu letenky za osm měsíců roku 2015 nakoupilo 10 % zákazníků. V roce 2013 přitom tvořil podíl nákupů z mobilních zařízení pouze 5 % z celkových online prodejů letenek.

Od roku 2011 každým rokem narůstá počet nákupů ze smartphonů a tabletů o dvě až tři procenta, uvádí  největší prodejce letenek i jízdenek na českém trhu. Zatímco v roce 2011 si letenku prostřednictvím mobilního zařízení koupilo 1,8 procent zákazníků, o rok později se jejich podíl zvýšil na 2,6 procent.

V roce 2013 toto číslo povyskočilo na 5 procent. V loňském roce klienti při online nákupech letenek využili svůj tablet nebo chytrý telefon v 7,5 procentech případů a v letošním roce podíl nákupů z mobilních zařízení překonal hranici 10 procent.

Nakupování přes smartphone

Aby firma zákazníkům nákup letenek z mobilních zařízení ještě více usnadnila, vyvinula novou aplikaci Levné letenky STUDENT AGENCY. Ke stažení je zdarma pro platformy Android a iOS.

[appbox googleplay cz.studentagency.letenky]

[appbox appstore id1012314803]

Levné letenky SA_3 Levné letenky SA_1 Levné letenky SA_2

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře