Úterý, 23 dubna, 2024
DomůNovinkyKauziro stvořilo mega tablet FT103: 21,5palcového Androida

Kauziro stvořilo mega tablet FT103: 21,5palcového Androida

Pokud vám dnes všechny prodávané tablety, včetně populárního iPadu od Applu, připadají příliš malé, zajeďte se na konci měsíce podívat do Japonska. Společnost Kouziro zde totiž uvede na trh zařízení FT103, které je osazeno monstrózním 21,5palcovým displejem s Full HD rozlišením 1920 × 1080 pixelů.

Zajímavé je, že předinstalovaný Android pracuje pouze v režimu krajinka (?landscape?),  a to zřejmě kvůli rozměrům tabletu, respektive pohodlí při jeho ovládání, neboť měří 512,8 × 24,8 × 353 mm a má hmotnost 5 kilogramů. V jeho zadní části se proto nachází prakticky stojánek.

Pohonnou jednotkou  je dvoujádrový procesor taktovaný na frekvenci 1,0 GHz. Doplňuje ho 1 GB RAM, 8 GB uživatelské paměti, slot pro paměťové karty standardu microSD, několik USB 2.0 konektorů (jejich počet nebyl upřesněn), stereoreproduktory, port microHDMI, výstup na sluchátka, moduly WiFi a Bluetooth a 1,2megapixelová kamera.

Uživatel se pak pohybuje v prostředí Androidu 4.0 Ice Cream Sandwich; co by za to některé tablety výrobců zvučných jmen daly ,-). Kouziro FT103 se začne prodávat na konci července za doporučenou cenu 440 dolarů. Kdo z vás si pro něj pojede?

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře