Pondělí, 10 června, 2024
DomůNovinkyKatastrofální hospodářské výsledky HTC, firma zaznamenala pokles zisku o 98 procent

Katastrofální hospodářské výsledky HTC, firma zaznamenala pokles zisku o 98 procent

Tchajwanský výrobce chytrých telefonů oznámil finanční výsledky za poslední tříměsíční období a bohužel se nedá říci, že jde o pěkná čísla. Firma se u zákazníků nadále propadá. Zpoždění dodání supertelefonu One na trh způsobilo nejnižší zisk firmy od jejího založení. Za poslední kvartál HTC vykázalo čistý zisk ve výši pouze 2,8 milionu dolarů.

Hospodářské výsledky v České republice oblíbeného výrobce mobilních telefonů se nedají nazvat jinak než katastrofou. V meziročním srovnání se jedná o hrozivý propad o 98 procent, před rokem se firmě podařilo alespoň vydělat 178 milionů dolarů.

O osudu HTC tak pravděpodobně rozhodně následujících několik měsíců. Pokud se mu nepodaří u zákazníků nějak výrazněji zabodovat, bude to s ním už velmi zlé.

Odrazit se ode dna by mu měly ale pomoci také další modely, včetně nedávno představeného ?facebook phonu? First.

Podle Benjamina Ho, marketingového ředitele HTC, se firma zaměří na agresivnější marketing a vzdá se dobrovolně motta Quietly Brilliant (tiše/nenápadně brilantní), které už nevystihuje její filozofii.

Problém HTC nespočívá v tom, že by jeho přístroje nebyly konkurenceschopné, nýbrž jde o to, že je zákazníkům nedokáže prodat a to je dnes alfou a omegou, pokud chcete na trhu s mobilními telefony uspět.

Zdroj: Bloomberg

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře