Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyKantar WorldPanel: Podíl Windows Phone ve smartphonech v EU vzrostl poprvé nad...

Kantar WorldPanel: Podíl Windows Phone ve smartphonech v EU vzrostl poprvé nad 10 procent

Operační systém Windows Phone získal poprvé v historii na evropském trhu více než desetiprocentní podíl. Vyplývá to z průzkumu britské výzkumné společnosti Kantar WorldPanel. V Evropě si prvenství i nadále drží Android, s velkým náskokem před iOS.

Londýnská firma se ve své nejnovější studii zaměřila na podíl jednotlivých operačních systémů v Evropě na základě počtu prodaných smartphonů. Údaje o prodejích za shromáždila v pětici vybraných evropských státech. Konkrétně jde i Velkou Británii, Německo, Francii, Itálii a Španělsko.

Na zvyšujících se prodejích smartphonů se systémem od Microsoftu se podílí hlavně firma Nokia. Velkým hitem je model Lumia 620 a především pak populární Lumia 520. Ve Velké Británii Windows Phone náleželo v říjnu 12 procent trhu (celkově 10,2 procenta).

Android vykazuje na všech sledovaných trzích nadpoloviční podíl a byl nainstalovaný na téměř 71 procentech smartphonů. Operační systém Apple iOS si připsal podíl 15,8 procenta. V meziročním srovnání si pohoršil o znatelných 5,4 procenta.

WP WP1Zdroj: GSMArena

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře