Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyK vydání Androidu 4.3 Jelly Bean by mohlo dojít brzy

K vydání Androidu 4.3 Jelly Bean by mohlo dojít brzy

O připravované aktualizaci operačního systému Android na verzi 4.3 se vede diskuze už poměrně dlouho. K představení mělo dojít na konferenci Google I/O, ale nestalo se tak. Nový systém nedostaly nakonec ani nové varianty Galaxy S4 a HTC One, které se prodávají přes Google Play.

Nová verze operačního systému nepřinese na první pohled velké, nějak zásadní, změny. To nejdůležitější očím zůstane skryto.

Uživatelé se konečně dočkají podpory Bluetooth Low Energy, tedy nízkoenergetického Bluetooth a nové aplikace Fotoaparát, kde namísto původního jednoho kruhu nyní uvidí upravené menu s dvěma půlkruhy.

Vývojáři zase budou moci využívat nových funkcí pro monitorování a profilování vykreslování přes grafickou jednotku (GPU) nebo možnosti aktivovat experimentální WebView pro prohlížeče, upozorňují redaktoři serveru AndroidCentral.

K představení Androidu 4.3 dojde nejspíše v průběhu července. Všeobecně se čeká, že prvním zařízením, na kterém bude předinstalovaný, bude 2. generace Nexusu 7.

A43Zdroj: AndroidCentral

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře