Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyJednoduché poklepání na displej smartphonů LG přináší nový rozměr zabezpečení

Jednoduché poklepání na displej smartphonů LG přináší nový rozměr zabezpečení

Funkci KnockCode, která odemkne a zapne telefon pouhým poklepání, představila společnost LG i české veřejnosti. Poklepáním do jednoho ze čtyř kvadrantů displeje lze telefon zapnout a odemknout zároveň ve zlomku vteřiny, a díky předvolenému pořadí dotyků se do něj nedostane nikdo jiný kromě majitele.

Tuto bezpečnostní funkci představilo LG na smartphonu G Pro 2 a bude jí automaticky dodávat pro všechny klíčové modely. V jednom snadném kroku je smartphone připraven k použití. Uživatel jednoduše poklepe na displej předem navolenou kombinaci, své osobní „dotykové heslo“, a tím okamžitě probudí a odemkne telefon. Nemusí si pamatovat vstupní kódy ani hledat odemykací tlačítka, vše zvládne zcela intuitivně. Knock Code je vylepšeným pokračovatelem oblíbené funkce Knock ON, která ale postrádala bezpečnostní charakter.

Knock Code šetří čas

Spotřebitelský výzkum ukázal, že majitelé smartphonů jej odemknou a kontrolují až stokrát za den. LG proto přišlo s funkcí, díky které je celý proces mnohem jednodušší než doposud, postačí jen poklepat na displej. Samotné poklepání musí mít ale určitou formu a odpovídat přednastavaným parametrům. Osobní dotykový kód může mít jednu z celkem 80 000 možných podob, uživatel si jen musí navolit kombinaci, která je pro něj přirozená a automatická. Knock Code lze zadávat na libovolném místě displeje, takže i větší telefony je možné ovládat pouze jednou rukou.

Dotykové heslo nahradilo číselný kód

Velkou výhodou je zabezpečení telefonu, který neodemkne nikdo jiný než jeho majitel. Heslo v textové či číselné podobě je již zastaralé a snadno napodobitelné, dotyková paměť telefonů LG jej úspěšně nahradila. Displej telefonu je v rámci funkce Knock Code rozdělen do čtyř kvadrantů, do kterých uživatel poklepe dvakrát až osmkrát v určitém pořadí. Netřeba otisků prstů ani scanu rohovky, KnockCode zajistí vyšší úroveň zabezpečení pouhým dotykem.

Funkce Knock Code bude automaticky dodávána pro telefony LG L40, L70, L90, G2 mini a jako upgrade bude nabídnuta ke stažení i pro modely LG G2 a G Flex.

Aktualizace pro poslední dva zmíněné modely bude k dispozici od 2. kvartálu 2014.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře