Pondělí, 24 června, 2024
DomůNovinkyJe čas na oslavu! Adobe Photoshop slaví 25 let

Je čas na oslavu! Adobe Photoshop slaví 25 let [VIDEO]

Uplynulo již dvacet pět let od chvíle, kdy se na světě objevil grafický editor Adobe Photoshop, který se stal nejslavnějším programem svého druhu. Podívejte se na epické video, které ve zkratce ukazuje jeho ohromné možnosti a funkce za doprovodu skladby Dream On od skupiny Aerosmith.

Původně je Photoshop dílem bratrů Thomase a Johna Knolla, kteří na jeho vývoji začali pracovat v roce 1987. Softwaru, který původně vznikal jako doktorandská práce, si naštěstí všimla společnost Adobe. První komerčně dostupná verze se objevila na trhu o tři roky později, tedy v roce 1990. Dostupná byla však jen pro počítače Macintosh od Apple. Verze pro Windows si musela počkat na uvedení ještě další dva roky.

Plánem bylo zpočátku prodat alespoň 500 kopií měsíčně, v obrovský úspěch Photoshopu v tu dobu věřil málokdo. V průběhu své pětadvacetileté historie se ale program podstatně rozvinul a z původního jednoduchého zobrazovacího softwaru se stala modla, která má po celém světě miliony příznivců.

Jubilejní 25. výročí svého programu firma Adobe oslavila speciálním videoklipem, v němž ukazuje, co všechno dnes Photoshop dokáže.

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře