Pondělí, 15 dubna, 2024
DomůNovinkyJe blázen do technologií. Nechal si proto vložit NFC čip do ruky

Je blázen do technologií. Nechal si proto vložit NFC čip do ruky

Jste ochotni si pro jednodušší život implantovat do těla čip? Takového zásahu se spíše bojíme, Robert J Nelson do toho šel dobrovolně. Důvod? To neví ani on sám.

Je redaktorem technického magazínu Connectedly a zajímá se o různé vychytávky. Žije technologiemi a chtěl se s nimi ještě více propojit. Tak nějak popisuje svůj čin a dodává, že vlastně žádné jiné nemá. „Moje nejlepší odpověď je, že jsem chtěl uspokojit svou zvědavost“, píše ve svém článku.

Vše, co potřeboval, našel u firmy Dangerous Things a objednal si celý set za 99 dolarů (v přepočtu přibližně 2 600 korun s daní), který zahrnoval RFID čip ISO14443A & NFC Type 2 NTAG216 s frekvencí 3,56 MHz. Tento NFC kompatibilní čip má 12 mm na délku a 2 mm v průměru. Ten si pak nechal odborně implantovat do levé ruky, do kůže mezi palec a ukazováček.

Při přemýšlení na použitím využil například aplikaci NFC Unlock pro Android. Pokud tedy zvedne svůj telefon Moto X levou rukou, bude jej mít odemčený. V pravé ruce ale bude mít smůlu. Navíc, podobnou funkci by mohl mít i s novým Androidem 5.0 Lollipop, který bude mít tzv. Důvěryhodná zařízení, ať už NFC nebo Bluetooth. Pokud takové zařízení bude v dosahu, telefon se nebude ptát při odemčení po kódu ani gestu. V opačném případě jej bude vyžadovat.

nfc hand

Jeho dalšími nápady jsou třeba otevírání dveří od domu nebo garáže, aniž by je musel odemykat. To samozřejmě potřebuje určitý zásah a aktivní napájení v zámku dveří.

Všechny tyto technologie a implantace mají ale i stinné stránky. V mnohých sci-fi ať už ve filmové, nebo knižní podobě, se různé implantáty používají pro sledování, ovládání či manipulace lidí. Využití je třeba i jako biometrická identifikace. Jenže pak stačí například v metru nainstalovat turnikety se čtečkou těchto čipů a vláda ihned ví, kde kdo byl. Tedy ne, že by to dnes společnosti jako Apple, Google nebo Microsoft nevěděly.

Jaký máte vy názor? Chtěli byste něco podobného, kdy byste nemuselo hledat klíče k odemčení bytu, nebo nastartování auta? Nebo se spíše bojíte takové budoucnosti, sledování, Velkého Bratra. Napište nám svůj názor v komentářích.

Ondřej Košťál
Ondřej Košťálhttp://svetaplikaci.tyden.cz/author/koky/
Dlouholetý redaktor sesterského magazínu PCTuning.cz. Baví ho focení, zajímá se o nejnovější technologie a rád o nich píše. Současně pracuje jako ajťák v jedné státní organizaci. Vlastní zařízení s Androidem, ale nepohrdne ani iOS nebo Windows (Phone).
Další články

4 KOMENTÁŘE

  1. Čistě teroristicky – proč ne?
    Tedy za předpokladu, že čip nebude povinnost, a že si, jako Robert, koupím „anonymní“ čip, který si spáruji jen s určitými přístroji..
    A co se případného sledování ze stran vlád týká – stejně už jsme sledovaní skrzevá telefony.. 😉

  2. „A pôsobí, že všetci – malí i veľkí, bohatí i chudobní, slobodní i otroci – dali si znak na pravú ruku alebo na čelo, aby nemohol kupovať ani predávať nikto, kto nemá ako znak meno šelmy alebo číslo jej mena“ (Zj 13, 16-17).

    • Presne 🙂 všetko to bolo do predu dané …… Btw kto by nevedel Stači otvoriť Holy Bible ! …..

  3. Autor by sa mal naučiť rozdiel medzi implantovať a implementovať. Je to totiž k***a rozdiel. 😀

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře