Neděle, 12 května, 2024
DomůNovinkyJaponský SEL ukázal OLED displej, který se dá složit napůl jako kniha

Japonský SEL ukázal OLED displej, který se dá složit napůl jako kniha

Na veletrhu Display Innovation 2014 byl představen OLED displej, který bylo možné přehnout a zase narovnat, aniž by se poškodil. Informoval o tom server gsmarena.com.

Dotykový panel měl úhlopříčku 8,7 palce a Full HD rozlišení 1 920 × 1 080 pixelů, což znamenalo hustotu 254 ppi.  Společnost Semiconductor Energy Laboratory (SEL) během tiskové konference uvedla, že displej vydrží až 100 000 ohnutí, aniž by došlo k jeho poškození nebo snížení kvality reprodukce barev.

Panel vyrobený technologií CAAC využívá strukturu WTC (white tandem + top emission + colour filtr) a je schopný ohnutí až na těsný 2mm rádius. Složit se dá napůl jako kniha nebo na více částí jako leporelo. V budoucnu tak bude teoreticky možné mít na mobilních telefonech a tabletech k dispozici větší displej než je velikost zařízení.

SEL svůj první skládatelný OLED panel demonstroval v červnu. Na veletrhu SID odhalil prototyp s úhlopříčkou 5,9 palce a rozlišením 1 280 × 720 pixelů. Nebyl však dotykový.

5

1

2

3

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře