Neděle, 9 června, 2024
DomůNovinkyJaponci vyrobili 17,3palcový displej s rozlišním 8K

Japonci vyrobili 17,3palcový displej s rozlišním 8K

Společnost Japan Display představila nový displej s extrémně vysokým rozlišením a hustotou obrazu 551 ppi (bodů na palec). Využití najde hlavně v přenosných počítačích, kompaktních monitorech a tabletech s Androidem a Windows.

Japonská technologická firma Japan Display, o které jste možná nedávno slyšeli v souvislosti s tím, že začíná pro Apple stavět novou megatovárnu za 170 miliard jenů, oznámila, že se jí podařilo vyvinout displej s rozlišením 8K, tedy 7 680 × 4 320 pixelů. To při úhlopříčce 17,3 palce znamená vysokou jemnost 551 pixelů na palec.

Displej je vyráběný technologií IPS (In-Plane Switching), takže nabídne široké pozorovací úhly 176 stupňů a co se týče dalších specifikací, tak výrobce uvádí obnovovací frekvenci 120 Hz, světelnost 500 cd/m2 a kontrastní poměr 2000:1.

Nový panel by měl najít využití v budoucích medicínských či herních monitorech, tabletech a kompaktních televizorech. Připomeňme, že Japonsko chce spustit testovací vysílání v 8K již příští rok, přičemž alespoň částečné komerční vysílání v tomto standardu plánuje na rok 2018.

displej

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře