Úterý, 7 května, 2024
DomůNovinkyAmeričan si koupil prestižní doménu Google.com, vyšla ho pouze na 12 dolarů

Američan si koupil prestižní doménu Google.com, vyšla ho pouze na 12 dolarů

Pokud se pohybujete ve světě IT, pravděpodobně víte, že zaregistrovat si atraktivní doménu není zase tak jednoduché. Dokonce i pokud máte nápad na zcela novou adresu, dost často se stane, že už ji má zaregistrovanou někdo docela jiný. 

Vzhledem k těmto skutečnostem se jistému Američanovi povedl doslova husarský kousek. Zaregistroval si totiž jednu z nejprestižnějších aktivních domén na světě – Google.com. Ještě zajímavější je, že tuto doménu koupil za pouhých 12 dolarů (cca 290 korun).

Sammad Ved si jakožto bývalý zaměstnanec Googlu byl naprosto jistý, že mu tento jeho čin nikdo neuvěří. Proto si uložil hned několik důkazů včetně výpisu z karty a e-mailu, který potvrdil jeho objednávku. Bohužel ani to mu nepomohlo k tomu, aby doménu vlastnil moc dlouho. Za pár okamžiků mu přišel další mail, v němž byl vyrozuměn, že jeho objednávka byla zrušena. A to je konec celé pohádky. My jenom dodáme, že se nejedná o první případ, kdy došlo ke ztrátě prestižní domény. V roce 2003 kupříkladu došlo ke ztrátě domény hotmail.co.uk. I v tomto případě se však doména rychle vrátila ke svému majiteli – Microsoftu.

OGB-INSIDER-BLOGS-GoogleLogox2-Animated

Zdroj: Cnet

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře