Čtvrtek, 16 května, 2024
DomůNovinkyJaponci představili první mobilní telefon s oboustranným OLED displejem

Japonci představili první mobilní telefon s oboustranným OLED displejem

Inženýři japonských technologických společností zřejmě vidí budoucnost ve smartphonech s oboustranným transparentním displejem. První funkční vzorek představili na sklonku tohoto týdne. Na jeho vývoji se podílely firmy NTT DoCoMo a Fujitsu.

Prototyp je vybaven dvojicí dotykových panelů typu OLED. Oba mají úhlopříčku 2,4 palce a QVGA rozlišení 320 × 240 obrazových bodů. O jejich činnost se pak stará jeden procesor.

Jak to celé funguje můžete vidět v přiliženém videu. Z něj je patrné, že vývoj je teprve na počátku. Vzorek zatím nedisponuje příliš širokými pozorovacími úhly. Úplně ideální není ani odezva panel§. V každém případě se jedná o velmi zajímavý nápad.

Sám bych si využití takového zařízení dokázal představit. A co vy? Myslíte si, že v budoucnu budeme všichni používat chytré telefony s oboustranným displejem?

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře