Sobota, 22 června, 2024
DomůNovinkyJaké telefony Huawei dostanou devítkový Android Pie?

Jaké telefony Huawei dostanou devítkový Android Pie?

První smartphone značky Huawei s novým Androidem Pie se v České republice začne prodávat už tento čtvrtek, tedy 1. listopadu. Ano, jedná se o špičkový Mate 20 Pro. Ale jak jsou na tom ostatní modely, jako třeba Nova 3 nebo P10 Plus? Kdy tyto telefony obdrží devítkovou verzi systému?

Úvodní kolo beta programu, ve kterém si mohli nejnovější Android majitelé vybraných telefonů otestovat, čínský výrobce spustil začátkem srpna. Zahrnuty v něm byly smartphony Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 10 Porsche Design, P20, P20 Pro, Mate RS Porsche Design, Honor 10, Honor View 10 a Honor Play

Nyní Huawei testování rozšiřuje a do druhého kola posílá dalších třináct zařízení (Mate 9, Mate 9 Pro, Mate 9 Porsche Design, P10, P10 Plus,Nova 3, Nova 2S,Note 10, Honor V9, Honor 9,MediaPad M5 8.4 a 10.8 a MediaPad M5 Pro 10.8).

Bohužel ani v tuto chvíli nevíme, kdy se finální verze Androidu 9 Pie na všechny v článku vypsaná zařízení dostane. Spekuluje se však, že některé telefony by se mohly dočkat snad ještě do konce letošního roku.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře