Středa, 8 května, 2024
DomůNovinkyJaké telefony Asus dostanou nový Android O (8.0)?

Jaké telefony Asus dostanou nový Android O (8.0)?

Výpis konkrétních modelů, pro které bude vydána softwarová aktualizace na Android 8.0, už zveřejnila třeba Nokia (HMD Global) nebo OnePlus. Dalším, kdo se takovým seznamem pochlubil, je tchajwanský Asus. Stalo se tak během představení smartphonů Zenfone 4.

Nový Android (Oreo?) dostane, a to včetně těch levnějších modelů, kompletní celá řada nových ZenFonů. Stejný slib platí i pro loňské Zenfony 3. S příchodem nejnovějšího systému dorazí na telefony Asus také uživatelské rozhraní ZenUI 4.0 s čistším designem, několika novými funkcemi a hlavně, výrazně zredukovanou nabídkou předinstalovaných aplikací.

Zatím nevíme, kdy Android 8.0 telefony Asus Zenfone 3 a 4 obdrží. Nejdříve systém získají referenční přístroje Googlu, tedy zástupci modelových řad Pixel a Nexus a také smartphony Android One. Na telefony dalších značek s nový Android dostane se zpožděním, což platí i pro výrobce Asus.

Zdroj

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře