Pátek, 10 května, 2024
DomůNovinkyJak najít ztracený nebo odcizený iPhone či iPad?

Jak najít ztracený nebo odcizený iPhone či iPad?

Ztráta či odcizení smartphonu je velmi nepříjemné. Nejde jenom o zařízení samotné, ale i o informace, které v něm ukládáme. Naštěstí pro nás však existuje jednoduchý způsob, jak zařízení s iOS vystopovat. Tady ho máte! 

iPhony a iPady mají už v základní verzi tzv. službu Find My Phone. Jediné, co potřebujete k tomu, abyste ji mohli používat, tak je aktivování této služby. To provedete skrze Nastavení, v sekci „iCloud“ a pod položkou Find My iPhone/iPad. V sekci Find My iPhone/iPad se nachází dvě kolonky – Find My iPad, která může být zaškrtnutá defaultně, a také Send My Location, kterou si můžete povolit také. Díky této položce budete informováni o poslední lokaci zařízení ve chvíli, kdy iPhone/iPad má již slabou baterii a chystá se k vypnutí.

findmyphone_ipad_iphone_01

Pro vystopování zařízení s iOS pak stačí navštívit stránky icloud.cz, přihlásit se svými Apple údaji a vybrat možnost „Find My iPhone/iPad (Najít můj iPhone/iPad)“.

screenshot-2015-02-22-10-17-57 Safari-iCloud

Pokud vlastníte více zařízení od Applu, budete následně vyzváni k volbě jednoho z nich. Poté už si můžete zvolit, zdali chcete telefon prozvonit, odeslat zprávu na obrazovku zařízení a na dálku ho zablokovat, nebo z něj vymazat všechna data.

findmyiphoneapp

Aby případný zloděj mohl iPhone či iPad dále používat, bude potřebovat Apple ID a heslo. Pokud ho nebude vědět, iPhone či iPad mu bude k ničemu.

 

Funkci Find My iPhone/iPad můžete využívat i z jiného mobilního zařízení. Stačí si stáhnout příslušnou aplikaci a přihlásit se k ní skrze své Apple ID.

Martina Lipertová
Martina Lipertová
Redaktorka na volné noze, ale především vášnivá hráčka videoher na všech myslitelných herních platformách včetně Androidu a Applu.
Další články

Nejčtenější

Poslední komentáře