Sobota, 13 dubna, 2024
DomůNovinkyJablečný coming out: Šéf Applu Tim Cook přiznal, že je gay

Jablečný coming out: Šéf Applu Tim Cook přiznal, že je gay

Šéf Applu Tim Cook oficiálně oznámil, že je gay a že je na to hrdý. Ve sloupku pro týdeník Bloomberg Businessweek zároveň vyjádřil přesvědčení, že by jeho oznámení mohlo pomoct dalším homosexuálům.

Tim Cook, který v sobotu oslaví 54. narozeniny, je zatím nejznámějším šéfem velké firmy, který se veřejně přihlásil k homosexualitě. Podle svých slov sexuální orientaci nikdy neskrýval, ale také se k ní nikdy veřejně nepřihlásil. O tom, že je gay, prý řada jeho kolegů z firmy ví.

„Uvědomil jsem si, že má touha po soukromí mi bránila v tom, abych učinil něco důležitějšího,“ napsal Cook. Dodal, že je na svou homosexualitu hrdý a že být gayem je jedním z největších darů, které mu bůh dal.

Podle agentury AP Cook dále uvedl, že se nadále bude snažit, aby byl co nejlepším ředitelem a bude se dál osobně zasazovat o rovnost mezi všemi lidmi.

timcookZdroj: ČTK

 

Mirek Kočí
Mirek Kočí
Šéfredaktor serveru Světaplikací.cz. Dříve psal pro ExtraHardware.cz a Deník.cz, nyní občas přispívá do tištěných časopisů Týden a Faktor S. Ve volném čase se věnuje rodině, sportu a youtuberingu.
Další články

1 komentář

Diskuze je uzavřena.

Nejčtenější

Poslední komentáře